10% sleva na každý nákup!

Informace

Nejprodávanější produkty

Kuličky z ovčí vlny do sušičky na prádlo - průměr 6,5 cm

Ekologické vlněné kuličky z ovčí vlny, ruční výroba, velikost tenisového míčku - průměr cca 6,5 cm, každá kulička je originál

dodací lhůta týden - 14 dní

Více informací

200 Kč

Počet

Více informací

Výhody vlněných kuliček do sušičky na prádlo

Šetří čas a peníze – vlněné kuličky zkracují délku každého cyklu sušení, což znamená, že vlněné kuličky šetří peníze za energii. Současně, oproti aviváži, vydrží až 1000+ cyklů sušení a šetří Vaše peníze za nákup aviváže.

Změkčují a načechrávají bez toxické chemie – jak je známo, oproti ekologickým druhům aviváže, jsou klasické druhy aviváží více či méně toxické pro člověka. Existují také kuličky z umělé hmoty, ale ty při vysokých teplotách v sušičce také uvolňují látky škodlivé člověku. Kuličky z vlny jsou čistě přírodní a proto šetrné k člověku i materiálu sušenému v sušičce. Při sušení se přirozeně otírají o prádlo a zjemňují jej a načechrávají tím, že oddělují jednotlivé kusy prádla od sebe, které by se jinak shlukovaly dohromady.

Snižují statickou energii – pokud po určité době používání vlněných kuliček zjistíte, že tuto přednost již nemají, vložte je odděleně do dámské punčochy, zavažte a vyperte nejlépe se světlým prádlem.

Udržují přirozenou schopnost ručníků, látkových plen absorbovat vodu – klasické aviváže obalují prádlo chemickou vrstvou a tím se snižuje schopnost pohlcovat tekutiny (ručníky, látkové pleny, utěrky ) a bez použití aviváže nebude Vaše prádlo obsahovat zbytečnou agresivní chemii.

Kolik kuliček potřebujete na jeden cyklus sušení?

Vlněné kuličky pracují na principu oddělení sušeného prádla od sebe a tím se proudící vzduch dostane lépe mezi jednotlivé kusy prádla. Čím více kuliček použijete při jednom sušení, tím rychleji se prádlo usuší, bude jemnější, bude méně elektrizovat. Kuličky snižují spotřebu energie. Někdo používá pouze dvě kuličky na jednu sušičku, někdo i dvanáct. Kolik jich potřebujete, záleží tedy pouze na Vás.